III. Táncsics Nyílt Amatőr Szkanderverseny

Kedves Diákok! Tisztelt Érdeklődők!

2024. október 9-én jelentős érdeklődés mellett rendeztük meg a III. Táncsics Nyílt Amatőr Szkanderversenyünket. A verseny vezető bírója Sztanek Sándor a Magyar Karbirkózók Egyesület alelnöke, világbajnok ezüstérmes és Szabó Tamás magyar bajnok, világkupa győztes sportoló volt.

Az összecsapások női abszolút kategóriában (6 versenyző), férfi könnyűsúlyban (9 fő) és férfi nehézsúlyban (9 fő) zajlódtak le. A Táncsics Mihály Kollégiumból (TMTK) 14 versenyző nevezett, a Kisfaludy Károly kollégiumból (KKK) 4 versenyző érkezett, a Káldor Miklós Kollégium (KMK) 5 fővel képviseltette magát, míg a Budapesti Egyesített Középiskolai Kollégium (BEKK) 1 versenyzőjét delegálta a rendezvényünkre.

A verseny körmérkőzéses formában került lebonyolításra, ahol az ”A” és ”B” ágak 2-2 legjobb versenyzője került a döntőbe.

A női abszolút kategóriában veretlenül:

• Schmidt Margit Gréta (TMTK) győzött, 5 nyert mérkőzéssel (I. hely),
  • Pócs Orsolya (TMTK), 4 nyert mérkőzés (II. hely),
  • Ihász Vanda (TMTK), 3 nyert mérkőzés (III. hely).

Férfi könnyűsúlyban (75 kg alatt) rendkívül meggyőző versenyzéssel intézményünk diákja: